Nuotykių lenktynės „Pažink Panevėžį“ – tai turistinis-pramoginis-sportinis renginys, apimantis bėgimą, orientavimosi sportą, irklavimą baidarėmis, važiavimą dviračiais, kalnų technikos, alpinizmo ir specialias rungtis bei užduotis. Kasmet stengiamasi nustebinti dalyvius netikėtais sprendimais ir neįprastomis užduotimis.

Nuotykių lenktynėms trasa rengiama taip, kad dalyviai lenktynių metu aplankytų įdomias miesto vietas ir lankytinus objektus, atliktų žaismingas užduotis, patirtų daug nuotykių ir išgyventų tikras emocijas, dėl kurių kitais metais norėtų vėl sugrįžti! Fizinė jėga nėra svarbiausias dalykas. Ir ne visada pergalė yra dalyvavimo šiose lenktynėse tikslas – galima tiesiog šauniai praleisti laiką.

Renginyje galima sutikti žinomus įvairių sporto šakų atletus ar tiesiog smagiai laiką nusiteikusius praleisti mėgėjus, kurie sportuoja tik kelis kartus per metus. Sportininkai siekia pergalės, o kitiems dalyvavimas šiose nuotykių lenktynėse gali būti savęs ar draugystės išbandymas, brolių ar sesių ryšio sutvirtinimas, tėčio svajonės išpildymas – dalyvauti varžybose kartu su sūnum-dukra… Kiekvienas atranda savo tikslą, savo iššūkius ir laimi savo pergales. Pralaimėtojų čia nebūna!

Renginys įsitvirtinęs, žinomas ir laukiamas. Prasidėjęs nuo 24 komandų 2012 metais, dabar renginys sutraukia apie 100 komandų iš visos Lietuvos. 2014 m. pasiektas unikalus rezultatas – šimtaprocentinis finišas! Tai yra, absoliučiai visos komandos pasiekė finišą ir įveikė visą trasą – nei viena vidury trasos nepasakė „mums jau užtenka“. O 2015-aisiais pasiektas toks norinčių dalyvauti komandų skaičius, jog buvo svarstyta netgi įvesti startuojančių komandų limitą ir uždaryti registraciją anksčiau laiko. Neoficialus 2015-ųjų metų nuotykių lenktynių šūkis buvo „Perkrauta“. Tris metus varžybų centras buvęs pievoje šalia Panevėžio bendruomenių rūmų persikėlė į Cido areną. Negana to, varžybose pirmą kartą naudota elektroninė SportIdent atsižymėjimo sistema, atsirado papildomas skirstymas į pogrupius pagal lytį ir daugybė kitokių naujienų. 2016-ieji – penktieji nuotykių lenktynių „Pažink Panevėžį“ metai – naujienų trūkumu skųstis negalėjo. Nauja varžybų starto vieta jubiliejiniais – penktaisiais – metais bei įvesta tema nuotykių lenktynėmis – „Gimtadienis“. Kodėl gimtadienis? Nes tais metais jaunimo turizmo ir aktyvaus laisvalaikio klubui „Klajūnas“ sukako penkeri metai, o Klubo gimtadienis yra balandžio pradžioje – panašiu metu kaip ir šios nuotykių lenktynės. Tad visi buvo pakviesti į jubiliejines nuotykių lenktynes ne tik pasivaržyti bei smagiai praleisti laiką, o ir atitinkamai pasipuošti. 2016-aisiais užlipta ant dar aukštesnio laiptelio – pagal masiškumą „Pažink Panevėžį“ tapo antru tokio tipo renginiu Lietuvoje, nusileidusiu tik nuotykių lenktynėms Vilniuje. 2017-aisiais – šeštaisiais nuotykių lenktynių „Pažink Panevėžį“ metas varžybų centras vėl persikėlė į naują vietą – Panevėžio aeroklubą – o didžioji dalis nuotykių lenktynių trasos driekėsi vietovėse, kuriose šių nuotykių lenktynių dalyviai per penkerius metus dar nesilankė.

Šiemet vėl laukia daug naujovių! Pirmą kartą Lietuvoje – vakarinės/naktinės nuotykių lenktynės! To dar niekas nedarė! Dalyviai galės likti nakvynei ir pratęsti nuotykių aptarimą. Taip pat, trasoje lauks daugiau vandens užduočių ir riedučių etapas. Svarbiausia naujiena, jog nuotykių lenktynės iš balandžio galo persikelia į birželio vidurį! Bus šilčiau, šlapiau ir smagiau!

Taigi, kviečiame į nuotykių lenktynes „Pažink Panevėžį 2018“ smagiai praleisti laiką, pasivaržyti ir pasikrauti teigiamų emocijų!